Stundu laiki
0.
08:00-08:40
1.
08:45-09:25
15min. Brokastis
2.
09:40-10:20
3.
10:30-11:10
20 min. Pusdienas 5.-8.kl.
4.
11:30-12:10
20 min. Pusdienas 1.-4.kl.
5.
12:30-13:10
20 min. Pusdienas 9.-12.kl.
6.
13:30-14:10
7.
14:20-15:00
8.
15:05-15:45
9.
15:50-16:30
Uzņemšana 1. klasēs

Aicinām vecākus pieteikt bērnus pamatizglītības divām mazākumtautību programmām:

  • Pamatizglītības mazākumtautību programma (kods 21011121)
    • 1.A klase. Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā
    • 1.B klase ar padziļinātu latviešu valodas un kultūras apguvi. Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā, bet sākot ar 4. klasi –latviešu valodā un mazākumtautības valodā
  • Speciālās pamatizglītības mazākumtautību programma izglītojamajiem ar valodas traucējumiem (kods 21015521). Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā
Sadarbības partnieri

Karjeras atbalsts

Darbnīca “Ražots Latvijā” – “Sēklu muss”

9. aprīlī un 2. maijā 2019.g. projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS ID 3713) ietvaros Rīgas 53. vidusskolas telpās bija organizēts pasākums – Darba pasaules iepazīšanas nodarbība “Ražots Latvijā” – “Sēklu muss”, ar mērķi iepazīstināt sākumskolas skolēnus ar profesijām, kas saistītas ar veselīgo saldumu ražošanu, veidot pozitīvu attieksmi pret saldumu ražošanas profesiju nozarēm, izmēģināt, praktiski darbojoties, savas spējas un intereses produkta tapšanas gaitā.

Nodarbības gaitā 1. – 4. klases skolēni uzzināja, ka našķi var būt ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi. SIA „Sēklu muss” ražo veselīgus saldumus bez pievienota cukura un e-vielām, bez miltiem, olām, sviesta vai citām piedevām.

Nodarbības vadītāja pastāstīja, kāds ir viņas ikdienas darbs un kā veselīgie našķi nonāk līdz veikalam – „No idejas līdz veikala plauktam”- skolēni iepazina profesijas, kas saistītas ar šo ceļu: uzņēmumu vadītāja, recepšu autors, ražošanas tehnologs, grāmatvedis, šoferis, pakotājs, batoniņu spiedējs u.c.

Meistarklases laikā skolēni iepazinās ar veselīgo saldumu ražošanas procesu, izgatavoja dažādus pārtikas produktus, izmantojot tikai dabas dotas izejvielas, kā arī iepakoja savus pagatavotus saldumus.

Paldies par aizraujošo un veselīgi garšīgo dienu!

Informāciju sagatavoja Rīgas 53. vsk. PKK L. Vidusa un V. Guseva

Pamatskola izzina lidostas Rīga darbu

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, mūsu skolas 6. – 9. klases skolēni 19. un 20. martā 2019.g. devās ekskursijā lidostā „ Rīga”, kura bija atklāta 1974. gadā un ir lielākā lidosta Baltijā. Ekskursijas mērķis bija radīt skolēniem izpratni par lidostas darbu un tur nodarbinātajām profesijām, darba ikdienu un izzinātu, kādas prasmes un personības īpašības palīdz šo profesiju pārstāvjiem noturēties darba tirgū.

Nodarbības vadītājs izstāstīja skolēniem par lidostā esošajām profesijām. Izrādās, ka lidostā ir pieejami vairāku profesiju pārstāvji, sākot no dārzniekiem, apkopējiem, mehāniķiem, tehniķiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem, ornitologiem, dispečeriem, beidzot ar pilotiem un stjuartiem, dažādiem IT speciālistiem. Svarīgi, ka katrā no profesijām iespējama arī karjeras izaugsme.

Lidostā skolēni uzzināja, kādā veidā un kāpēc tiek veiktas drošības pārbaudes, arī pašiem skolēniem bija jāiet cauri rentgena iekārtai, kur tika pārbaudītas līdzi paņemtās mantas. Katram bija jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Skolēni nodarbības laikā uzzināja, kāpēc tiek svērta bagāža: ka svarīgi precīzi nosvērt bagāžu, lai zinātu, kā to pareizi izvietot lidmašīnā, un lai zinātu, cik degvielas pildīt lidmašīnā. Pie bagāžas saņemšanas vietas skolēniem bija izstāstīts, kā pasažieri saņem savu bagāžu un ko dara, ja bagāža ir “noklīdusi”.

Nodarbības vadītājs atbildēja uz jautājumiem, vai ir iespēja ēnot profesijas pārstāvjus un vai piedāvā sabiedrība vasaras darbu skolēniem, kādas prasmes, kādas zināšanas un izglītība ir nepieciešama, lai iestātos darba attiecībās Lidostā.

Mūsu skolas audzēkņi uzzināja, ka Lidostā “Rīga” pieņem strādniekus vismaz ar vidējo izglītību, svarīgi ir tas, ka jāzina vismaz 2 svešvalodas un jābūt komunikabliem, jo darbs saistās ar cilvēkiem.

Karjeras izglītības nodarbības laikā skolēni uzzināja kas un kā notiek lidostā, kas un kā ir izvietots lidostas teritorijā. Guva priekšstatu par lidostas darba apstākļiem, specifiku, vidi, drošību, kā norīt tipiskā darba diena, kādi ir profesijas “+” un ”-”. Uzzināja, cik atbildīgs un sarežģīts ir darbs lidostā „ Rīga”.

Informāciju sagatavoja skolas PKK L. Vidusa un V. Guseva

Iepazīsties – koks!

13. februārī 3.L un 4.L klases skolēni apmeklēja izstādi “Iepazīsties – koks!” ar mērķi iepazīt Latvijas meža nozari, uzzināt kā Latvijā tiek audzēts mežs, kāpēc tā platības nesamazinās un kā mūsdienās koks konkurē ar moderniem materiāliem visdažādākajās jomās – autobūvē, būvniecībā, kuģu un aviācijas nozarēs.

Ekskursijas vadītāja stāstīja mūsu skolēniem par meža audzēšanas vēsturi Latvijā un dabas procesiem, kas ietekmē Latvijas meža struktūru, kā arī par zinātnes sasniegumiem, kas sekmē ātrāku, produktīvāku un veselīgāku meža augšanu nākotnē.

Apmeklējot šo pasākumu skolēni uzzināja to, ka koks ir visur – sākot no kurināmā, līdz apģērbam un pat pārtikas produktiem, ka koks ir neatņemama sastāvdaļa pasaules slavenu ražotāju produkcijā. Uzzināja, ka slavenākie koki pēc kārtas ir priede, bērzs, egle; ka bērzus agrāk uzskatīja par nezāli, ka 1 kg priežu sēklas maksā 1000 eiro, ka papīru taisa no pārpalikumiem, ka audumu arī taisa no koka! Uzzināja, cik liels ir kubikmetrs. Skolēniem rādīja, kā stāda mazas eglītes un deva iespēju pašiem uzstādīt mazu eglīti.

Paldies par tik ļoti aizrautīgo stāstījumu un izzinošām aktivitātēm! Skolotājas: Jeļena, Ludmila un Inese.

Informāciju skolas mājas lapai sagatavoja PKK Ludmila Vidusa

DINO ZOO PASAULE

2018.g. 30. oktobrī un 02. novembrī Rīgas 53.vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros apmeklēja DINO ZOO PASAULI .

Nodarbības “Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām” laikā skolēni uzzināja par dažādajām profesijām, kas saistītas ar dzīvniekiem. Skolēniem bija iespēja redzēt grūmera un kinologa darba vidi, uzzināt kā dalās dzīvnieki pēc aprūpes, kādas kļūdas nepieļaut, izvēloties mājdzīvnieku, kā arī ar ko nodarbojas veikala un veterinārās klīnikas darbinieki.

DINO ZOO ARĒNĀ skolēnus iepazīstināja ar kinologa un hendlera profesijām. DINO ZOO ARĒNA telpās mūsu audzēkņiem, kārtīgi izkliedzoties, bija dota iespēja pārbaudīt skaņas slāpētājus.

Apmeklējot dzīvnieku aptieku, skolēni uzzināja par farmaceita profesiju, apskatīja viņu darba vietu un iepazinās ar darba pienākumiem. Klīnikā skolēni sastapa ķirurgu, uzdeva sev interesējošus jautājumus par operācijām un procedūrām, kā arī apskatīja dzīvnieku rentgena kabinetu.

Nodarbības beigās skolēni apskatīja akvārijus un terārijus, redzēja eksotiskus reptiļus, par kuriem atbild herpetologs, uzzināja, kā tiek kopti šie dzīvnieki, un kam tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Šī aizraujošā nodarbībā sniedza mūsu skolēniem daudz informācijas par profesijām, kuras saistītas ar dzīvnieku kopšanu, uzturēšanu un barošanu, kā arī par darbinieku darba vidi un darba apstākļiem, kā norīt tipiskā darba diena šajā uzņēmumā, kādas prasmes, zināšanas un izglītība ir nepieciešama šo profesiju pārstāvjiem.

Karjeras izglītība: Ražots Latvijā

8., 9.,10.,11., 12. oktobrī 2018.g. bija organizēts izbraukuma Karjeras attīstības atbalsta pasākums – Darba pasaules iepazīšanas nodarbība “Ražots Latvijā” uz KHES, Ķegumā ar mērķi radīt izpratni un veidot pozitīvu attieksmi par tehnisko profesiju nozarēm, iepazīties ar profesijām atbilstošā nozarē. Pasākums bija organizēts 5.-11.klases skolēniem. Nodarbībā “Ražots Latvijā” mūsu skolas skolēni iepazinās ar Latvijas enerģētikas profesijas nozarēm – elektroenerģijas ražošanu, pārvades un sadales attīstību, iepazīstinās ar Daugavas hidroelektrostaciju, darbību un attīstības tendencēm Latvijā, ar elektrolīniju būvi, ar ražošanas procesu un tajā nepieciešamajām profesijām. Skolēniem bija dota iespēja iejusties uzņēmumos strādājošo profesiju pārstāvju “ādā” un iepazīt darba vidi, darba aprīkojumu, darba specifiku, saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

Izdevumi par pasākumu tika segti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) finansējuma.

Karjeras izglītība: Darba meklēšana un gatavība darba intervijai

2018.g. 8. un 10. oktobrī Rīga 53.vidusskolā notika diskusija “Darba meklēšana un gatavība darba intervijai” ar mērķi noskaidrot savu profesionālo piemērotību un apgūt iemaņas potenciālās darba vietas meklēšanā, kā arī iegūt darba interviju pieredzi un rekomendācijas sevis pasniegšanā darba devējam. Diskusijā piedalījās 10., 11., 12. klases skolēni. Nodarbība bija organizēta kā diskusija, mini lekcija, praktiskā darbošanās. Vadīja lektore darbinieku attīstības un atlases eksperte, biznesa trenere. Skolēni veica praktiskus un grupas uzdevumus, kuri palīdzēja apzināties savas intereses, prasmes un iemaņas, lai noteiktu sev piemērotāko amatu un darba vietu, uzzināja, kāda ir iespējamā darba meklēšanas stratēģija, kādi ir darba meklēšanas resursi un iespējas, CV veidi. Sagatavoja savu CV. 10.-12. klašu izglītojamie diskusijas laikā piedalījās lomu spēlē “Darba intervija”, lomu spēles analīzē. Saņēma ieteikumus darba intervijās. Pildīja testus un grupas uzdevumus, analizēja situācijas un saņēma rekomendācijas.