Stundu laiki
0.
08:00-08:40
1.
08:45-09:25
15min. Brokastis
2.
09:40-10:20
3.
10:30-11:10
20 min. Pusdienas 4.-6.kl.
4.
11:30-12:10
20 min. Pusdienas 1.-3.kl.
5.
12:30-13:10
20 min. Pusdienas 7.-12.kl.
6.
13:30-14:10
7.
14:20-15:00
8.
15:05-15:45
9.
15:50-16:30
Sadarbības partnieri

Archive for February, 2016

Skolēni eksperimentē!

Skolas administrācija izsaka pateicību skolotājiem Vjačeslavam Gaidamaka, Nadeždai Sudeikei, Innai Čulkovai un Marinai Kokarevai par skolēnu sagatavošanu Jauno vides pētnieku foruma “Skolēni eksperimentē!” Rīgas atklātajai kārtai.

Skolas administrācija izsaka pateicību skolēniem Jevgēnijam Kačajevam (3. vieta), Antonam Cvečkovskim,Vitālijam Boženko, Arturm Pļavniekam, Timofejam Ivanovam, Dmitrijam Solodkovam, Dmitrijam Tkačenko, Laurim Mihailovam, Andrejam Tkačenko par veiksmīgu dalību Jauno vides pētnieku foruma “Skolēni eksperimentē!” Rīgas atklātajai kārtā.

Gospelmūzķi mūsu skolā

Rīgas 53. vidusskolā 29. februārī ciemojās gospelmūzķi no ASV. Atvērtā gospelmūzikas darbnīcā ar amerikāņu vokālisti Lydia Elle, pianistu un mūzikas menedžeri stāstīja par gospelmūzikas saknēm un afroamerikāņu vēstures mantojumu.

Skolēni ar lielu prieku izpildīja gospeldziedāšanas tehniskus vingrinājumus. Draudzīgā tikšanās noslēdzās kopīgā, skanīgā dziedāšanā.

VI Žetonu vakars

Š.g. 26.februārī Rīgas 53.vidusskolā notika nu jau 6. Žetonu vakars. Šis ir viens no gaidītākajiem notikumiem vidusskolā.

Žetonu vakars ir īpaši svētki, kad divpadsmitie draudzīgā noskaņā var būt kopā pirms eksāmeniem.

Vakara svinīgā daļa iesākās ar polonēzi. Visi divpadsmitās klases skolēni saņēma žetonus kā piederības zīmi savai skolai. Vienpadsmito klašu skolēni dāvināja „ceļa maizi” – kūku ar skolas simbolu. Divpadsmito klašu skolēni pārsteidza skatītājus ar muzikālo šovu „Slepenie aģenti”. Skolēni pārvarēja grūtības un šķēršļus, lai pierādītu sev un saviem skatītājiem, ka viņu „slepenā misija” ir izpildīta. Viņi iejutās slepeno aģentu lomās, kuri veica īpašus uzdevumus radošā atmosfērā. „Slepenie aģenti ” pārsteidza savus skatītājus ar skanīgām dziesmām, deju uzvedumiem, lirisku dzeju, avangardiskās modes kolekciju, smiekliem un humoru. Tika dāvināti radoši priekšnesumi cienījamajiem skolotājiem un vecākiem. Katrs no divpadsmitajiem atstāja piemiņas uguntiņu skolas vēsturē. Skolā pavadītie gadi bija līksmes, prieka, smaidu un arī asaru pilni. Skolas Žetonu vakars atgādina ne tikai piederību, bet arī to, ka skolas gadi ir pats skaistākais un burvīgākais laiks, kas atsauc atmiņā bērnību un jaunību. Varbūt tieši tāpēc, Žetonu vakars ir tik nozīmīgs un emocionāli piepildīts.

St. Valentine’s angļu dziesmu konkurss

Par bezskaidras naudas norēķiniem ar skolēna e – karti

Cienījamie vecāki!

Pielikumos jūs atradīsiet informāciju, kā izmantot Skolēna e-karti kā e-maciņu norēķiniem skolas ēdnīcā.

Pielikums 1.
Pielikums 2.

Ēnu dienas 2016

Mūsu skola atbalsta valsts mēroga karjeras pasākumu “Ēnu dienas” un aicina skolēnus atrast sev interesējošas profesijas pārstāvjus, kurus var “ēnot”.

Lai iegūtu atļauju stundu laikā realizēt “ēnošanu” un padalītos ar iegūtajiem iespaidiem un informāciju, ir jāizpilda 4 veidlapas:
Ēnu dienas iesniegums;
Ēnu dienas atspoguļojums;
Ēnu dienas interviju lapa;
Ēnu dienas apliecinājums.

Oficiāli “Ēnu diena” notiek 10.02.2016., bet tā var būt arī jebkura viena darba diena mācību gada laikā!
Izmantojiet iespēju ieraudzīt jūsu izvēlētās profesijas saules un ēnas puses!

Projektu nedēļa 2016

1.– 5. februārī skolā tika rīkota projektu nedēļa. Šogad darbu pie projektiem 5. – 10. klašu skolēni uzsākuši jau novembrī. Tika piedāvāta iespēja izvēlētie priekšmetu, darba vadītāju atbilstoši interesēm. 2. – 3. klašu skolēni veidoja projektus pēc tēmas „Pasaules tautu pasakas”.

Pirmdiena un otrdiena tika veltīta darbu noformēšanai un prezentāciju veidošanai. Trešdien piecos kabinetos notika visu darbu prezentācija, bet ceturtdien un piektdien tika rīkots Projektu konkurss. Labāku darbu autoru apbalvošana notiks 16. februārī.

Piecus radošus darbus ķīmijā, matemātikā, informātikā pieteiks prezentācijai Jauno vides pētnieku forumā “Skolēni eksperimentē!”, bet 4.a klases projektu – konkursam „Kā datorika mainīs pasauli?” (organizē Start(IT)).

Pateicamies visiem skolotājiem un skolēniem par radošu darbu!

Leļļu māja – 5

Gada nogalē decembra mēnesī notika Rīgas vizuāli plastiskās mākslas izstāde – konkurss “Leļļu māja – 5” .

Tēma „Cirka lelle”.

Šo konkursu organizēja Rīgas Jauno tehniķu centrs.

Konkursa mērķi un uzdevumi- paplašināt bērnu un jauniešu redzesloku, attīstīt radošo fantāziju un praktiskās darba iemaņas. Rosināt bērnus darbā izmantot dažādus materiālus, arī otrreiz izmantojamos. Veicināt sadarbību un pieredzes apmaiņu starp audzēkņiem un pasniedzējiem.
Dalībnieki – Rīgas vispārējās un interešu izglītības iestāžu bērni un jaunieši no 7-25 gadu vecumam.
Konkursa dalībnieki pētīja literatūru, kā arī internetā un citur pieejamos materiālus par cirka vēsturi, tradīcijām no cirka rašanās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Pielietojot dažādas tehnikas, veidoja lelles, kas raksturo to profesiju, nodarbi cirkā. Darbiem bija jābūt novietojamiem uz podestiem vai piekarināmiem.

No mūsu skolas konkursā piedalījās 11.a klases skolnieks Anatolijs Rižovs ar darbu ”Virtuozais klauns” un ieguva III vietas DIPLOMU!

Apsveicam!