Stundu laiki
0.
08:00-08:40
1.
08:45-09:25
15min. Brokastis
2.
09:40-10:20
3.
10:30-11:10
20 min. Pusdienas 4.-6.kl.
4.
11:30-12:10
20 min. Pusdienas 1.-3.kl.
5.
12:30-13:10
20 min. Pusdienas 7.-12.kl.
6.
13:30-14:10
7.
14:20-15:00
8.
15:05-15:45
9.
15:50-16:30
Sadarbības partnieri

Archive for October, 2016

Skolas datorcentrs strādā skolēnu brīvdienās

Skolas datorcentrs strādā skolēnu brīvdienās: pirmdiena – ceturtdiena 09:00 – 14:00 / 215.kab.

Ekskursija uz Rīgas Centrālo bibliotēku

18. oktobrī, 1.l, 3.l, 4.l klašu skolēni apmeklēja Rīgas Centrālo bibliotēku. Bērnu nodaļā skolēni iepazinās ar bibliotēku un tās lietošanas noteikumiem. Bibliotēkas darbiniece aizraujoši stāstīja par grāmatu nozīmi sabiedrībā un ikviena cilvēka dzīvē. Karjeras nedēļas ietvaros skolēni izzināja par profesiju -bibliotekārs.

AS Rīgas Siltums apmeklējums

18. oktobrī 10.A, 9.C un 8.C klases skolēni apmeklēja AS “Rīgas Siltums” filiāli Imantā. Skolēniem bija iespēja tikties ar uzņēmuma darbiniekiem, uzzināt par Rīgas apkures sistēmas vēsturi, iepazīties ar siltumenerģētikas inženiera profesiju. Mums arī parādīja kā darbojas siltumapgādes uzņēmums – siltumenerģijas ražošana, tās piegāde patērētājiem.

 

Ābece dzīvo skolas bibliotēkā

5. un 7. oktobrī  1.a un 1.c klases apmeklēja bibliotēkas stundas “Ābece dzīvo skolas bibliotēkā”.  Mūsu skolas bibliotēkas plauktos atrodas daudz ābeču grāmatu gan krievu , gan latviešu valodās. Bērni skatījās grāmatu izstādi, spēlēja, dzirdēja dzejoļus, minēja mīklas. Stundas beigās visi saņēma mazas dāvaniņas.

Karjeras dienas RNP: skolēniem pastāsta par māju apsaimniekošanu

Pašvaldības uzņēmums SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” Karjeras nedēļas ietvaros sarīkojis ekskursiju Rīgas 53. vidusskolas devītās klases skolēniem. 16 meitenes un puiši ceturtdien ieradās RNP nodaļā „Kurzeme”, lai tuvāk iepazītos ar namu apsaimniekotāja darba ikdienu.

Jauniešus nodaļas pagalmā satika RNP Personāla vadības nodaļas Mācību daļas vadītāja Aleksandra Cimbale, kura pusaudžiem saprotamā valodā pastāstīja par dzīvojamo māju apsaimniekošanas galvenajiem principiem, namu apsaimniekotāju kompetencēm un par pašu uzņēmumu, kas ir apsaimniekošanas sfēras līderis.

„Sētnieki, kurus jūs satiekat no rītiem, kad dodaties uz skolu, ir mūsu darbinieki, ja, protams, jūs dzīvojat mājā, kuru apsaimnieko RNP. Viņiem nav darba e-pastu un kabineta ar datoriem, taču viņu darbs ir tikpat svarīgs, cik, piemēram, personāla vadības darbinieka vai Tehniskās nodaļas darbinieka darbs,” – stāsta Aleksandra.

Nodaļā „Kurzeme” devītklasnieki neuzkavējās – viņi devās uz darbnīcu Skolas ielā, kur strādā galdnieki, virpotāji, un citi speciālisti. Lai ceļš līdz darbnīcai paietu ātrāk un interesantāk, jauniešiem pastāstīts par rajonu – kā tas būvēts, ar ko slavens, kādas ēkas ir uzskatāmas par arhitektūras vai kultūras pieminekļiem. Tieši šī iela divus gadsimtus bijusi centrālā Pārdaugavas iela. 1930-tajos gados uz tās atradušās aptiekas, fotostudijas, frizieru saloni, kafejnīcas un veseli 25 veikali. No vēsturiskās apbūves saglabājušies spilgi koka apbūves piemēri, piemēram, māja uz Dagmāras un Krēslas ielu krustojuma un māja ar 19. numuru pretī Latvijas vēstures arhīvam. Koka apbūvi pakāpeniski nomainījis jūgendstils. Piemēram, ēka Slokas ielā 31, kas būvēta 1908. gadā nacionālā romantisma stilā. Neskatoties uz acīmredzamo pieticību, nesen atjaunota un rekonstruēta ēkas fasāde, ēka tiek uzskatīta par stila pērli ne tikai Daugavas kreisajā krastā, bet arī Rīgā kopumā.

Slokas ielas darbnīcā ir daudz interesantāk, kā RNP nodaļā – šeit smaržo pēc koka, atrodas dažādas ierīces, jūtama krāsas smaka, trokšņo zāģi un urbji. Daudzi devītklasnieki plāno turpināt mācības profesionālā mācību iestādē, un šādas atvērto durvju dienas ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par dažādām profesijām.

„Es vēlos kļūt par ķīmiķi, izskatu iespēju pēc skolas iestāties Olaines tehnikumā. Taču vēl līdz galam neesmu izlēmusi, domāju, skatos… Atnācu uz ekskursiju, ja nu mani ieinteresē vēl kaut kas,” – stāsta Taisija.

Viņas klasesbiedrs Vladimirs arī līdz galam nezina, ar ko nodarbosies pēc devītās klases. „Es noteikti kļūšu par datortehniķi. Māju apsaimniekošanas sfēra mani neinteresē, taču paskatīties, kā cilvēki stādā par ļaunu nenāk, jā, un, jebkurā gadījumā, doties ārā ir daudz jautrāk, nekā sēdēt stundās,” – smejas skolnieks.

Karjeras nedēļa Rīgā notiek no 10. līdz 21. oktobrim. Šajā laikā notiek dažādi pasākumi un atvērto durvju dienas, kuru mērķis ir dot jauniešiem iespēju uzzināt vairāk par profesijām, izlemt par nākotnes plāniem un noticēt saviem spēkiem.

Plašāk

Rudens veltes

Katru mācību gadu mūsu skolā tradicionāli notiek rudens izstāde ”Rudens veltes”. Šis pasākums ir ļoti svarīgs mūsu skolēniem, skolēnu vecākiem un skolotājiem.

Sadarbojoties kopā, rezultātā izveidojas ļoti skaisti radoši darbi.

Radošums attīsta bērnu kognitīvus procesus un motivē bērnus darboties, māca pozitīvi attiekties pret darbu.

Uzņēma desmitos vidusskolā

13.oktobrī skolā 12.klašu skolēni uzņēma desmitos vidusskolā. 10.klases skolēni ieradās skolā čībās, lai justos savā skolā kā mājās. Divpadsmitie bija sagatavojuši interesantus pārbaudījumus desmito zināšanām. Katrai grupai bija 5 apstāšanās pieturas skolas dažādos kabinetos, kur bija jāveic dažādi uzdevumi: jāatpazīst fizikas stundām nepieciešamie uzskates līdzekļi, jādzied karaoke, jāzina literārie varoņi un citi. Uzņemšanas noslēgumā desmitie deva svinīgo vidusskolēna zvērestu.

2016.-17. mācību gada pirmā projektu diena

Lai veicinātu projektu darbības un ZPD efektivitāti, sākot ar šo gadu ir pieņemts lēmums rīkot projektu dienas.

7. oktobrī, pirmajā projektu dienā, skolēni strādā iepriekš izveidotajās grupās pēc interesēm pie projektu tēmām. Pirmajā dienā tika precizēts tēmas nosaukums, mērķi un uzdevumi, ka arī veicamo aktivitāšu sadalījums grupās. Vidusskolā, veicot ZPD, izvirzīta arī darba hipotēze un izstrādāts darba plāns līdz februāra mēnesim, kad plānota aizstāvēšanas diena.

Dienas beigās par paveikto tika sagatavota un apkopotas elektroniskās atskaites. Pamatskolā to pildīja skolēni kopā ar darba vadītāju, bet vidusskolā paši izglītojamie.

Karjeras dienas 2016

Skolā sākas karjeras dienas. Sīkāka informācija sadaļā Skolas dzīve- Karjeras izglītība.

Ābeču svētki

Mūsu skolā 4.oktobrī bija Ābeču svētki 1.klašu skolēniem. Bērni, kuri nesen atnāca uz skolu, tika uzņemti 1.klasē kā pilntiesīgi skolas skolēni. Bērniem bija sagatavots aktieru grupas uzvedums ar pasaku varoņu piedalīšanos. Bērni parādīja savas zināšanas burtu pazīšanā, vārdu lasīšanā un matemātikā atjautīgu uzdevumu risināšanā. Skolēni iepazinās ar dažādiem grāmatu varoņiem, ar kuriem kopā no burtiem salika vārdus, pēc notīm dziedāja dziesmas un iepazinās ar lielo Ābeci. Svētki noritēja jautri un draudzīgi. Svētki patika kā bērniem, tā viņu vecākiem. Vecāki sveica bērnus ar saldām balvām. Mēs ceram, ka arī nākošajā mācību gadā 1. klašu bērnus iepriecinās šie svētki.