Stundu laiki
0.
08:00-08:40
1.
08:45-09:25
15min. Brokastis
2.
09:40-10:20
3.
10:30-11:10
20 min. Pusdienas 5.-8.kl.
4.
11:30-12:10
20 min. Pusdienas 1.-4.kl.
5.
12:30-13:10
20 min. Pusdienas 9.-12.kl.
6.
13:30-14:10
7.
14:20-15:00
8.
15:05-15:45
9.
15:50-16:30
Uzņemšana 1. klasēs

Aicinām vecākus pieteikt bērnus pamatizglītības divām mazākumtautību programmām:

  • Pamatizglītības mazākumtautību programma (kods 21011121)
    • 1.A klase. Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā
    • 1.B klase ar padziļinātu latviešu valodas un kultūras apguvi. Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā, bet sākot ar 4. klasi –latviešu valodā un mazākumtautības valodā
  • Speciālās pamatizglītības mazākumtautību programma izglītojamajiem ar valodas traucējumiem (kods 21015521). Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā
Sadarbības partnieri

Archive for November, 2017

Profesiju sīrups

29.novembrī 9.a klases komanda piedalījās Rīgas pilsētas skolu karjeras pasākumā “Profesiju Sīrups”.

23.novembrī 4.a klases komanda piedalījās Rīgas pilsētas skolu 4.klašu karjeras pasākumā “Profesiju sīrups’, kas notika Fr. Brīvzemnieka pamatskolā. Katras skolas komanda piedāvāja iepazīties ar vienas profesijas eksperta darbu, mūsu skolai bija fizioterapeite Jūlija Boļševa, kura ne tikai pastāstīja par savu darbu, bet ar katras komandas dalībniekiem veica dažādus vingrinājumus galvai, rokām, kājām, visam ķermenim. Vēl šajā pasākumā varēja iepazīties ar pavāra, saldumu pārdevējas, basketbola trenera, mākslinieces, dizaineres, aktiera un citam profesijām. Bija ļoti interesanti piedalīties tik daudzās profesiju aktivitātēs.

Sagatavoja Marija Cvečkovska, Anita Ķīkule

LELLE LATVIJAI

APSVEICAM DMITRIJU TKAČENKO!

Bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde – konkurss
“LELLE LATVIJAI” noslēdzies!

Šo izstādi – konkursu organizēja Bērnu un jauniešu centrs “Kurzeme”, sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Rīgas Kultūras centru IĻĢUCIEMS.

Mērķis – pilnveidot piederības izjūtu savai valstij un attīstīt bērnu un jauniešu radošo fantāziju un praktiskā darba iemaņas. Vērtēšanas kritēriji:
• idejas oriģinalitāte;
• darba izpildes tehnika un kvalitāte;
• darba atbilstība tematikai.

Izstādē piedalījās bērni un jaunieši no 5 līdz 25 gadu vecumam no interešu, vispārējām un privātajām izglītības iestādēm, kursiem un studijām.
No mūsu skolas ar darbu „Kamolā tinēja” konkursā piedalījās 10.a klases skolnieks Dmitrijs Tkačenko un ieguva DIPLOMU – III VIETA!

Sagatavoja Gunta Ābele

Latvijas Valsts svētku dienai veltītie pasākumi

10.novembrī, atzīmējot Lāčplēša dienu skolā notika svētku līnija 4.-10. klašu skolēniem. Ar dzejnieka Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie” fragmentiem par latviešu strēlniekiem 4.,7.,8. klašu zēni atsauca atmiņā tos, kas cīnījās par Latvijas valsts saglabāšanu 1919.gadā. 10.klases zēni ar dziesmu aicināja visus atcerēties, ka esam atbildīgi par to, kas notiek šodien. Pēc tam ar skolas diplomiem tika apbalvoti daiļlasīšanas konkursa”Latvijas simtgadi gaidot” uzvarētāji, kā arī dažādu sporta sacensību uzvarētāji.

17.novembrī audzināsanas stundas tika veltītas valsts 99.gadadienai, 1.-4.klasēs notika skolas parlamenta rīkotā viktorīna par Latviju. Pēc tam klases apmeklēja un nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa un Brāļu kapos.

6., 7.a un 7.b klases arī devās pie Brīvības pieminekļa. Latvijas proklamēšanas dienai par godu lika ziedus.

Bastejkalnā godināja kritušo Gvido Zvaigzne un Andra Slapiņa piemiņu par Latvijas neatkarību.

9. – 12. klases Rīgas brāļu kapos nolika ziedus kritušo piemiņai.

Sagatavoja A.Ķīkule, O.Verigo, K.Novikova, V.Gaidamaka

Konkurs par labāko I.Krilova fabulas inscenējumu

16.novembrī 5.b klasē notika konkurss par labāko I.Krilova fabulas inscenējumu. Skolēni parādīja savu aktiermākslu prasmi. Tas bija jautri un interesanti.

Sagatavoja O.Verigo

Labi vārdi sirdi silda

Svinot valodas svētkus, 2016. gada 26. septembrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja radošo konkursu. Ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa tēma bija „Labi vārdi sirdi silda”. Konkursā piedalījās arī mūsu skolas skolēni ar saviem zīmējumiem un literārajiem darbiem. Labāko darbu fragmenti un zīmējumi tika iekļauti grāmatā ar tādu pašu nosaukumu.

Grāmatā tika publicēti mūsu skolas 12.a klases skolnieču Viktorijas Ņeverčikas, Anastasijas Meteļicas radošo darbu fragmenti, kā arī 5.a klases skolnieces Melānijas Alikas, 5.b klases skolnieču – Nikas Šakalovas un Annas Sadovskas zīmējumi.

Liels paldies skolotājām Anitai Ķīkulei un Natālijai Kuzminai par pašaizliedzīgo darbu, rosinot skolēnus būt radošiem.

Apzaļumošanas projekts Rīgas 53.vidusskolā

Rīgas 53.viduskolas Eko pulciņa dalībnieki šī gada vasarā iesaistījās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta publiskotajā jauniešu iniciatīvas projektā “Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana”, kas veltīta Latvijas simtgadei. Mēs šim projektam devām savu nosaukumu “Zaļa Latvija  sākas ar skolu”.

Pēc skolā izveidotas skices mēs iekārtojām mūžzaļo augu dobi, tūju dzīvžogu. Tika iestādītas 17 Rietumu tūjas  ‘Smaragd’ dzīvžogam, 3 mūžzaļie rododendri,  5 Rietumu tūjas  ‘Hoseri’, 5 klājeniskie kadiķi, 5 zvīņainie kadiķi ‘Blue Carpet’ un 5 spožās klintenes. Uzlabojām zālāju un iesejām zāli. Darbus Eko pulciņa dalībniekiem  palīdzēja veikt skolēnu vecāki un skolas atbalstītāji un pulciņa skolotāja Jeļena Golovanova.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācija

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) vēlas informēt Latvijas skolēnus par personu apliecinošu dokumentu nepieciešamību personām no 15 gadu vecuma.

PMLP papildus informē, ka jaunietis no 15 gadu vecuma pats iesniedz dokumentus PMLP pases saņemšanai. Savukārt līdz 15 gadu vecumam dokumentus bērna ceļošanas dokumenta saņemšanai, uzrādot savu pasi, iesniedz viens no bērna vecākiem, bērnam klātesot.

Plakāts

Jaunumi skolas bibliotekā

Skolas bibliotēka aicina iepazīties ar grāmatu jaunumiem. Enciklopēdijas, fantāzijas žanra romāni un stāsti, bērnu grāmatas latviešu un krievu valodās gaida savus lasītājus.

Sagatavoja T.Strašuna

Skolas daiļrunas konkurss

8. novembrī, Lāčplēša dienas priekšvakarā, skolā norisinājās tradicionālais daiļrunas konkurss. Šogad tas veltīts Latvijas simtgadei. Konkursā piedalījās 1. – 4., 5. – 9. un 10. – 12. klašu skolēni.

Sagatavoja I.Micpapa

G.Ostera grāmatu izstāde skolas bibliotekā

2.a klases skolēni radoši iepazinās ar G.Ostera grāmatu klāstu. Skolēni skaitīja autora dzejoļus, spēlēja viņa rodošās spēles, izpildīja smieklīgus, asprātīgus uzdevumus un vingrinājumus.

Sagatavoja T.Strašuna