Stundu laiki
0.
08:00-08:40
1.
08:45-09:25
15min. Brokastis
2.
09:40-10:20
3.
10:30-11:10
20 min. Pusdienas 5.-8.kl.
4.
11:30-12:10
20 min. Pusdienas 1.-4.kl.
5.
12:30-13:10
20 min. Pusdienas 9.-12.kl.
6.
13:30-14:10
7.
14:20-15:00
8.
15:05-15:45
9.
15:50-16:30
Uzņemšana 1. klasēs

Aicinām vecākus pieteikt bērnus pamatizglītības divām mazākumtautību programmām:

  • Pamatizglītības mazākumtautību programma (kods 21011121)
    • 1.A klase. Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā
    • 1.B klase ar padziļinātu latviešu valodas un kultūras apguvi. Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā, bet sākot ar 4. klasi –latviešu valodā un mazākumtautības valodā
  • Speciālās pamatizglītības mazākumtautību programma izglītojamajiem ar valodas traucējumiem (kods 21015521). Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā
Sadarbības partnieri

Archive for March, 2019

ZPD aizstāvēšana

25. martā skolā notika vidusskolas skolēnu zinātniski-pētniecisku darbu aizstāvēšana. Šogad pirmo reizi prezentācija notika stenda referāta formā. Ikvienam skolas darbiniekam, audzēknim bija iespējams apmeklēt šo pasākumu, noklausīties darbu prezentācijas, uzdot jautājumus. Stendu prezentācija-izstāde izraisīja lielu skolēnu interesi. Nākamajā dienā izstādi varēja apskatīt arī vecāki. Stendu izstāde pieejama līdz 1. aprīlim.

Šogad šāds pasākums notiks otro reizi 27. maijā, kad tiks aizstāvēti pamatskolas skolēnu projekti.

Pamatskola izzina lidostas Rīga darbu

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, mūsu skolas 6. – 9. klases skolēni 19. un 20. martā 2019.g. devās ekskursijā lidostā „ Rīga”, kura bija atklāta 1974. gadā un ir lielākā lidosta Baltijā. Ekskursijas mērķis bija radīt skolēniem izpratni par lidostas darbu un tur nodarbinātajām profesijām, darba ikdienu un izzinātu, kādas prasmes un personības īpašības palīdz šo profesiju pārstāvjiem noturēties darba tirgū.

Nodarbības vadītājs izstāstīja skolēniem par lidostā esošajām profesijām. Izrādās, ka lidostā ir pieejami vairāku profesiju pārstāvji, sākot no dārzniekiem, apkopējiem, mehāniķiem, tehniķiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem, ornitologiem, dispečeriem, beidzot ar pilotiem un stjuartiem, dažādiem IT speciālistiem. Svarīgi, ka katrā no profesijām iespējama arī karjeras izaugsme.

Lidostā skolēni uzzināja, kādā veidā un kāpēc tiek veiktas drošības pārbaudes, arī pašiem skolēniem bija jāiet cauri rentgena iekārtai, kur tika pārbaudītas līdzi paņemtās mantas. Katram bija jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Skolēni nodarbības laikā uzzināja, kāpēc tiek svērta bagāža: ka svarīgi precīzi nosvērt bagāžu, lai zinātu, kā to pareizi izvietot lidmašīnā, un lai zinātu, cik degvielas pildīt lidmašīnā. Pie bagāžas saņemšanas vietas skolēniem bija izstāstīts, kā pasažieri saņem savu bagāžu un ko dara, ja bagāža ir “noklīdusi”.

Nodarbības vadītājs atbildēja uz jautājumiem, vai ir iespēja ēnot profesijas pārstāvjus un vai piedāvā sabiedrība vasaras darbu skolēniem, kādas prasmes, kādas zināšanas un izglītība ir nepieciešama, lai iestātos darba attiecībās Lidostā.

Mūsu skolas audzēkņi uzzināja, ka Lidostā “Rīga” pieņem strādniekus vismaz ar vidējo izglītību, svarīgi ir tas, ka jāzina vismaz 2 svešvalodas un jābūt komunikabliem, jo darbs saistās ar cilvēkiem.

Karjeras izglītības nodarbības laikā skolēni uzzināja kas un kā notiek lidostā, kas un kā ir izvietots lidostas teritorijā. Guva priekšstatu par lidostas darba apstākļiem, specifiku, vidi, drošību, kā norīt tipiskā darba diena, kādi ir profesijas “+” un ”-”. Uzzināja, cik atbildīgs un sarežģīts ir darbs lidostā „ Rīga”.

Informāciju sagatavoja skolas PKK L. Vidusa un V. Guseva

Apsveicām skolas vokālo ansambli!

Apsveicām skolas vokālo ansambli un skolotāju Ritu Starpinu par iegūto 2.pakāpi konkursa “BALSS” 2. kartā!!!

Žetonu vakars 12. klasei

1.martā skolā notika Žetonu vakars 12.a klasei. Skolas tradīcija šogad turpinājās jau 9.reizi, kad 12.a klases skolēniem tika pasniegts skolas simbols- žetons. 15 jauniešu saņēma šo simbolisko skolas zīmi kā apliecinājumu skolas absolvēšanai 2019.gadā. Žetonu saņēma arī klases audzinātāja Tatjana Griščenko un skolas administrācija. Divpadsmitos ar dziesmu un dāvanām- krūzēm un lielu kliņģeri- sveica un veiksmi eksāmenos vēlēja 11.a klase. Abiturienti pateicās skolasbiedriem, skolotājiem, vecākiem ar savu literāri muzikālo dzejas uzvedumu “Mēs vienoti mīlestībā” pēc Ā.Elksnes un J.Grota dzejas “Vēstules tālajai zvaigznei” motīviem. Vakara noformējumā dominēja zilā un zelta krāsa, kā tas skanēja dzejā: “zili putni ar zelta spārniem”, skolas zāles siena bija noformēta ar dzejas varoņu fotogrāfijām un ziliem putniem. Noformējumu izveidoja vizuālās mākslas skolotāja G.Ābele. Paldies viņai. Uzvedumā skanēja dziesmas par mīlestību, tās palīdzēja sagatavot dziedāšanas skolotāja R.Starpina. Deju- meiteņu deju, tango, valsi- horeogrāfiju veidoja un dejot mācīja deju skolotāja J.Staškeviča. Paldies viņai. Uzveduma scenāriju veidoja un uzvedumu iestudēja latviešu val. un literatūras skolotāja A.Ķīkule. Divpadsmitie parādīja savus talantus un vēlmi apliecināt savu gatavību pabeigt skolu. Lai viņiem veicas!