Stundu laiki
0.
08:00-08:40
1.
08:45-09:25
15min. Brokastis
2.
09:40-10:20
3.
10:30-11:10
20 min. Pusdienas 5.-8.kl.
4.
11:30-12:10
20 min. Pusdienas 1.-4.kl.
5.
12:30-13:10
20 min. Pusdienas 9.-12.kl.
6.
13:30-14:10
7.
14:20-15:00
8.
15:05-15:45
9.
15:50-16:30
Uzņemšana 1. klasēs

Aicinām vecākus pieteikt bērnus pamatizglītības divām mazākumtautību programmām:

  • Pamatizglītības mazākumtautību programma (kods 21011121)
    • 1.A klase. Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā
    • 1.B klase ar padziļinātu latviešu valodas un kultūras apguvi. Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā, bet sākot ar 4. klasi –latviešu valodā un mazākumtautības valodā
  • Speciālās pamatizglītības mazākumtautību programma izglītojamajiem ar valodas traucējumiem (kods 21015521). Priekšmetu apgūšana notiks bilingvāli un mazākumtautības valodā
Sadarbības partnieri

Archive for May, 2019

Mācību gada noslēgums

Ir noslēdzies 2018./2019. mācību gads. Šodien svinīgajā līnijā par mācību sasniegumiem tika apbalvotas labākas klases (7.a, 12.a), skolēni ar vērtējumiem augstākiem par 6, labākie zinātniski pētniecisku darbu un projektu darbu izstrādātāji, starptautisku konkursu dalībnieki un uzvarētāji.

Mēs sakām “Paldies!” visiem skolēniem, kas čakli un radoši strādāja mācību gada laikā. Paldies skolēniem, vecākiem un skolas darbiniekiem, kas popularizēja Skolas tēlu un aizstāvēja skolas godu!

Lai ir jaukas vasaras brīvdienas! Gaidīsim Jūs Jaunajā mācību gadā!

Skolas administrācija

Ekskursijā Lielajā ģildē

Ekskursijā Lielajā ģildē  27.05. 4.-6. klašu skolēniem izdevās ceļot laikā un nonākt viduslaikos, kad Rīga bija Hanzas pilsēta un tās dižciltīgie tirgoņi pulcējās Lielajā ģildē. Skolēni devās ekskursijā pa Lielo ģildi, kurā viņu pieturas punkti bija Līgavas kambaris, Minsteres zāle, Baltā un Lielā zāle, aplūkoja vēsturiskās vitrāžas un Lielās ģildes pagrabstāvu. Skolēniem tika piedāvāta iespēja uzkāpt uz skatuves un pasēdēt mūziķu vietās, paklausīties par Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sastāvu un diriģenta lomu. Ekskursijas noslēgumā skolēni varēja dzirdēt nelielu LNSO mūziķu priekšnesumu.

Skolas somas pasākumi sākumskolai

Mācību gada beigās sākumskolas izglītojamajiem tika organizēti braucieni uz dabas objektiem. 27. maijā 1.L – 3.L klašu skolēniem Daugavas muzejā, kas atrodas skaistajā Doles salā, muzejpedagoģiskajā nodarbībā stāstīja par laivām un plostiem, kas pārvietojās pa Latvijas galveno upi, par zvejniekiem un viņu darba rīkiem. Bērni varēja darboties radoši, zīmējot un būvējot savu laivas modeli.

1.A – 3.A un 4.L klašu izglītojamie 23. maijā pavadīja  “dienu zvejnieku setā” Jūrmalas brīvdabas muzejā, Lielupē. Bērni apskatīja zvejnieku mājas, iepazinās ar Jūrmalas iedzīvotāju senākās nodarbošanās veidu – zvejniecības attīstību Jūrmalā un tās tuvākajā apkārtnē un apskatīja ar zvejniecību saistīto etnogrāfisko celtņu un vēstures liecību kolekciju muzejā. Siltajā pavasara dienā bērniem iepatikās staigāt pa Ragakāpas dabas parku.

Latvijas Skolas soma atklāj Eduarda Smiļģa muzeju

24.05.2019. 6.-7. klašu skolēni viesojās Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa muzejā. Nodarbībā pusaudži iepazinās ar latviešu teātra vēsturi, ar skatuves tehnisko iekārtojumu un varēja redzēt skatuves noformējuma objektus, kostīma detaļas un rekvizītus, mēģināja veidot skaņu efektus kā to darīja 19. gadsimta beigās. Skolēniem tika piedāvāts uzstaties uz vēsturiskās skatuves.

Likteņdārzs – dabā veidots simbols

Svinot Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, 7. – 12. klašu izglītojamiem 2. un 3. maijā bija iespēja apmeklēt Likteņdārzu – dabā veidotu simbolu, par kuru ir teikts, ka “tā ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Gan cilvēka, gan valsts.” Likteņdārza apmeklējums deva izglītojamiem iespēju labāk apzināties un sajust Latvijas simtgades nozīmi vēsturē un kultūrā

Darbnīca “Ražots Latvijā” – “Sēklu muss”

9. aprīlī un 2. maijā 2019.g. projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS ID 3713) ietvaros Rīgas 53. vidusskolas telpās bija organizēts pasākums – Darba pasaules iepazīšanas nodarbība “Ražots Latvijā” – “Sēklu muss”, ar mērķi iepazīstināt sākumskolas skolēnus ar profesijām, kas saistītas ar veselīgo saldumu ražošanu, veidot pozitīvu attieksmi pret saldumu ražošanas profesiju nozarēm, izmēģināt, praktiski darbojoties, savas spējas un intereses produkta tapšanas gaitā.

Nodarbības gaitā 1. – 4. klases skolēni uzzināja, ka našķi var būt ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi. SIA „Sēklu muss” ražo veselīgus saldumus bez pievienota cukura un e-vielām, bez miltiem, olām, sviesta vai citām piedevām.

Nodarbības vadītāja pastāstīja, kāds ir viņas ikdienas darbs un kā veselīgie našķi nonāk līdz veikalam – „No idejas līdz veikala plauktam”- skolēni iepazina profesijas, kas saistītas ar šo ceļu: uzņēmumu vadītāja, recepšu autors, ražošanas tehnologs, grāmatvedis, šoferis, pakotājs, batoniņu spiedējs u.c.

Meistarklases laikā skolēni iepazinās ar veselīgo saldumu ražošanas procesu, izgatavoja dažādus pārtikas produktus, izmantojot tikai dabas dotas izejvielas, kā arī iepakoja savus pagatavotus saldumus.

Paldies par aizraujošo un veselīgi garšīgo dienu!

Informāciju sagatavoja Rīgas 53. vsk. PKK L. Vidusa un V. Guseva