Biedrība CITA RIGA Interešu izglītības programma “Rīgas pētnieku skola”

25.09.2018. 6.B un 6.L klašu izglītojamie piedalījās ekskursijā “Vecrīgas stāsti un leģendas”, ko piedāvā biedrība CITĀ RĪGA. Iegūtas zināšanas izglītojamie izmantos Latvijas vēstures, sociālo zinību, vizuālās mākslas un latviešu, angļu un krievu valodas stundās. 01.10.2018. 7.A klases skolēni kopā ar biedrības CITĀ RĪGA ģidi izstaigāja Āgenskalna rajonu uz daudz uzzināja par tās vēsturi un arhitektūru. Latvijas vēstures stundās un Latviešu valodas un literatūras tiks izmantota dzirdētā informācija.

Latvijas etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

5.A un 5.L klašu izglītojamie ar pedagogiem Anitu Ķīkuli, Ritu Starpinu un Inetu Kokinu piedalījās pārskata ekskursijā Latvijas Brīvdabas muzejā. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir dibināts 1924.gadā. Juglas ezera krastā 87 ha teritorijā ir eksponēti vairāk nekā 100 tautas celtniecības objektu, kas stāsta par zemnieku dzīvi Latvijas laukos no 17. gs. beigām līdz 20. gs. 30. gadu beigām.  Skolēnu iespaidi tiek atspoguļoti darbos vizuālās mākslas stundās.

Rakstniecības un mākslas muzejs

28.09.2018.   12.A klases izglītojamajiem tika piedāvātā nodarbībā “Manuskripti nedeg! Tie slīkst”, ko vadīja Rakstniecības un Mūzikas muzeja darbinieki. Dalībnieki iejūtas autoru, izdevēju, lasītāju un oriģināldarbu zagļu jeb plaģiatoru lomās. Katram tika dota iespēja pieņemt kāda rakstnieka vai mūziķa identitāti. Skolotāja A. Ķīkule turpina darbu Literatūras stundās.

Vienkoču parks

3.10. 2.A un 4.L klašu skolēni ar autobusu aizbrauca uz Vienkoču parku, kur varēja ne tikai apskatīt  vēsturisku muižu un citu ēku maketus, koka skulptūras, etnogrāfiskas ēkas, vienkoču laivas, darvas cepli un citus objektus, bet arī paši izgatavot atslēgu piekariņu no dabas materiāliem un saņemt vērtējumu mājturības un tehnoloģiju stundā.

Daugavas muzejs

12.10.2018. 1.A klases izglītojamie brauc uz Daugavas muzeju, kas atrodas Doles salā, kur tiks organizēta mācību nodarbība par Laivām un plostiem.

Latvijas kara muzejs

15.10. 9.A un 10.A un 10.f klašu skolēni brauks uz vēsturisko vietu, kur  saglabājušies unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīcijā autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posms- blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas- „vācu vaļņa”, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā. Izglītojamie varēs redzēt to vietu, par kuru viņi lasa mācību grāmatās.

Forum Cinemas

2.10. 8.A un 8.B klašu izglītojamiem kinoteātri Forum Cinemastika piedāvāta iespēja  paskatīt filmu BILLE, kas uzņemta pēc Vizmas Belševicas darba “Bille” motīviem.

Latvijas Nacionālā opera un balets

1.L1, 1.L2 un 2.L klašu skolēnus  gaida Latvijas Nacionālās Operas un Baleta horeogrāfijas zāles apmeklējums, kur notiks nodarbība “PAROLE BBB”. Parole: BBB ir aizraujošs baleta burziņš skolēnu grupām Latvijas Nacionālā baleta treniņu zālē. Ne meitenes, ne zēni šeit nesēž dīkā – mūsu jauno baleta mākslinieku vadībā viņi iepazīst un izmēģina baletam raksturīgās kāju un roku pamatpozīcijas, soļus un kustības, visi kopā iestudē nelielu klasiskās dejas epizodi, kā arī pielaiko kostīmus un iemēģina rekvizītus no baleta izrādēm.

Likteņdārzs

Svinot Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, 7. – 12. klašu izglītojamiem 2. un 3. maijā bija iespēja apmeklēt Likteņdārzu – dabā veidotu simbolu, par kuru ir teikts, ka “tā ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Gan cilvēka, gan valsts.” Likteņdārza apmeklējums deva izglītojamiem iespēju labāk apzināties un sajust Latvijas simtgades nozīmi vēsturē un kultūrā.

Lielā ģilde

Ekskursijā Lielajā ģildē  27.05. 4.-6. klašu skolēniem izdevās ceļot laikā un nonākt viduslaikos, kad Rīga bija Hanzas pilsēta un tās dižciltīgie tirgoņi pulcējās Lielajā ģildē. Skolēni devās ekskursijā pa Lielo ģildi, kurā viņu pieturas punkti bija Līgavas kambaris, Minsteres zāle, Baltā un Lielā zāle, aplūkoja vēsturiskās vitrāžas un Lielās ģildes pagrabstāvu. Skolēniem tika piedāvāta iespēja uzkāpt uz skatuves un pasēdēt mūziķu vietās, paklausīties par Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sastāvu un diriģenta lomu. Ekskursijas noslēgumā skolēni varēja dzirdēt nelielu LNSO mūziķu priekšnesumu.

Ekskursijas Doles salā un Jūrmalas brīvdabas muzējā

Mācību gada beigās sākumskolas izglītojamajiem tika organizēti braucieni uz dabas objektiem. 27. maijā 1.L – 3.L klašu skolēniem Daugavas muzejā, kas atrodas skaistajā Doles salā, muzejpedagoģiskajā nodarbībā stāstīja par laivām un plostiem, kas pārvietojās pa Latvijas galveno upi, par zvejniekiem un viņu darba rīkiem. Bērni varēja darboties radoši, zīmējot un būvējot savu laivas modeli. 1.A – 3.A un 4.L klašu izglītojamie 23. maijā pavadīja  “dienu zvejnieku setā” Jūrmalas brīvdabas muzejā, Lielupē. Bērni apskatīja zvejnieku mājas, iepazinās ar Jūrmalas iedzīvotāju senākās nodarbošanās veidu – zvejniecības attīstību Jūrmalā un tās tuvākajā apkārtnē un apskatīja ar zvejniecību saistīto etnogrāfisko celtņu un vēstures liecību kolekciju muzejā. Siltajā pavasara dienā bērniem iepatikās staigāt pa Ragakāpas dabas parku.

Splendid Palace

Programmas Latvijas Skolas Soma ietvaros 15.04.2019. 4.-6. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt kinoteātri “Splendid Palace”, iepazīties ar tā arhitektūru un vēsturi, noskatīties režisora E. Jansona filmu “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” pēc Luīzes Pastores  grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem. Pēc nodarbības skolēni zīmēja filmas fragmentus, latviešu valodas un audzināšanas stundās pārrunāja filmas sižetu, varoņus, runāja par Rīgas priekšpilsētu, kuru saucam Maskačka, par ētiskām problēmām, kuras ir filmas sižetā.

Eduarda Smiļģa muzejs

24.05.2019. 6.-7. klašu skolēni viesojās Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa muzejā. Nodarbībā pusaudži iepazinās ar latviešu teātra vēsturi, ar skatuves tehnisko iekārtojumu un varēja redzēt skatuves noformējuma objektus, kostīma detaļas un rekvizītus, mēģināja veidot skaņu efektus kā to darīja 19. gadsimta beigās. Skolēniem tika piedāvāts uzstaties uz vēsturiskās skatuves.