Rīgas 53. vidusskolas teātra kolektīvs dibināts 1991.gadā. Kolektīvs sastāv no sākumskolas un vidusskolas skolēniem.

Kolektīvs vairākkārt piedalījies rajona, pilsētas un republikas skatēs, konkursos un festivālos: “Fenikss”, “Teātris, kurā spēlē bērni”, “Lielais Oskars”, “Lai notiek”, “Pavasara skate”, “Krievu klasika” un citas.

Teātra kolektīva repertuārā bijuši uzvedumi no dažādiem daiļdarbiem: V.Šekspīrs “Divpadsmitā nakts”, “Spītnieces savaldīšana”, E.Švarcs “Pelnrušķīte” un “Sniega karaliene”, Ž.Amadu “Poēma par Resno Runci un Sinjoritu Bezdelīgu”, A.Ostrovskis “Sniegbaltīte”, “Balzaminova precības”, N.Gogolis “Revidents”, A.Čehovs “Jubileja”, R.Blaumanis ,,Skroderdienas Silmačos”, A.Brigadere „Sprīdītis” , „Leģendas par Rīgu”, B.Šovs “Pigmelions”, A.Milna “Vinnijs Pūks”, A. de Sent-Ekziperī “Mazais princis”, A.Puškins „Pasaka par popu un viņa kalpu Baldu”, N.Nosovs „Nezinītis”, A.Grins „Runīgais mājas gariņš”, Moljērs „Tartufs”, „Hanuma”, “Leģenda par Donu Žuanu” un citi.

Teātra studijas kolektīvam ir savas tradīcijas. Studijas aktieri vidū ir arī skolotāji, kuri izstājas kopā ar skolēniem. Kopīgos projektus realizējām tādās izrādēs, kā R. Blaumaņa “Tālavas taurētājs”, “Skrodedienas Silmačos”, A.Čehovas “Jubileja”, A.Ostrovskis “Balzaminova precības”, N.Gogolis “Revidents”.

Starp skolotājiem ir tādi skatuves ilgdzīvotāji, kā ķimijas skolotāja N.Sudeike, Matemātikas skolotāja T.Griščenko, vēstures skolotāja I.Zameteļska, angļu valodas skolotāja E.Jufta un sākumskolas skolotāja V.Janučkovska.

Teātra kolektīvs bieži uzstājies uz mazās un lielās skatuves – savā skolā, citās skolās, bērnu dārzos, Maskavas namā, RJST un lepojas ar sasniegumiem.

  1. gada teātra studijas kolektīvs ar izrādi “Čigāņu dziesma” kļuva par Republikas skolu kolektīvu festivāla laureātu. Galvenās lomas izpildītājs Artūrs Trukšs tika apbalvots par labāko aktierdarbu.
  2. gadā teātra studija piedalījās izrāžu festivālā “UMURKUMURS” ar darbu “Īkstītes spārni”, kas tika iekļauts četru labāko darbu skaitā. 2013. gada maijā notika pirmizrāde RJST , bet oktobrī teātra studija ar izrādi uzstājās jau otro reizi. Jāatzīmē, ka 2013. gadā mūsu teātra studija jau kārtējo reizi piedalījās festivālā “Krievu klasika”, kur galvenās lomas izpildītāja Evelīna Šibrova tika apbalvota ar diplomu un saņēma Grand Prix balvu.

Teātra studijas vadītāja Ludmila Markuševa